Zespół kancelarii

Do dyspozycji naszych Klientów pozostaje zespół pracowników kancelarii.

 

 

mgr Piotr Kozłowski, LL.M.

Adwokat niemiecki (Rechtsanwalt) Piotr Kozłowski jest założycielem kancelarii i kieruje jej pracą. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polsko-niemieckiego obrotu prawnego i podatkowego.

Jego doświadczenie obejmuje w szczególności problematykę międzynarodowego prawa prywatnego, międzynarodowego prawa podatkowego oraz praktykę współpracy polskich i niemieckich przedsiębiorców. Zajmuje się obsługą przedsiębiorców jak i osób indywidualnych.

 

Ukończył studia prawa polskiego na Uniwersytecie Szczecińskim, z kolei prawo niemieckie studiował na Uniwersytecie Humoldtów w Berlinie. Ukończył również interdyscyplinarne podyplomowe studia międzynarodowego prawa gospodarczego w Rostocku (LL.M. in international business law). Aplikację adwokacką odbył przy Sądzie Krajowym Berlina.

 

Piotr Kozłowski był stypendystą Landu Mecklemburg-Vorpommern, Uniwersytetu Szczecińskiego, stypendystą międzynarodowego programu Socrates-Erasmus oraz stypendystą Catholic University of America. Uczestniczył w programie The University of America, Columbus School of Law, The 2003 International Business and Trade.

 

Posługuje się biegle i doradza Klientom w językach: polskim, niemieckim i angielskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Romana Dziuk

W dziedzinie doradztwa podatkowego nasza kancelaria współpracuje z polskojęzycznym doradcą podatkowym, Panią Romaną Dziuk.

 

Pani Dziuk jest partnerem w kancelarii doradztwa podatkowego von Arps-Aubert & Partner w Berlinie i specjalistą międzynarodowego prawa podatkowego. Oferuje doradztwo podatkowe zarówno dla osób fizycznych jak i dla przedsiębiorstw.

 

Posługuje się językami: niemieckim, polskim, angielskim. 

 

 

 

 

 

 

 Agata Nowakowska

Adwokat niemiecka (Rechtsanwältin) Agata Nowakowska jest absolwentką nauk prawnych Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie. W czasie studiów prawa niemieckiego brała udział w Szkole Prawa Polskiego, co  jest wspól­nym pro­jek­tem Wydziału Prawa i Admi­ni­stra­cji Uni­wer­sy­tetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Humboldtów. Pani Nowakowska była również stypendystką międzynarodowego programu Socrates-Erasmus na uniwersytecie w Pampelunie w Hiszpani.

 

Aplikację adwokacką ukończyła przed Sądem Krajowym w Berlinie. Po ukończeniu aplikacii przez rok pracowała w berlińskiej firmie audytorskiej i doradztwa podatkowego gdzie zajmowała się głównie prawem spółek, prawem cywilnym, prawem podatkowym i badaniami prawnymi biegłych rewidentów.

 

W kancelarii KOZLOWSKI zajmuje się obsługą polskich przedsiębiorców i osób prywatnych, w szczególności w dziedzinie prawa podatkowego, prawa cywilnego, prawa pracy, oraz prawa rodzinnego.

 

Posługuje się językiem niemieckim jako językiem ojczystym oraz biegle językiem polskim i angielskim. Podstawowo zna także  język hiszpański.

 

 

 

 

 

 

 

Matthias Edler

Pan Edler jest adwokatem niemieckim (Rechtsanwalt). Ukończył studia na uniwersytecie w Poczdamie ze szczególną specjalizacją w dziedzinie prawa karnego oraz karnego skarbowego.

 

W naszej kancelarii prowadzi w szczególności sprawy naszych Klientów, które związane są z postępowaniami karnymi. Prowadzi również sprawy w dziedzinie prawa pracy, wypadków komunikacyjnych i ubezpieczeniowych.

 

Posługuje się językiem niemieckim i angielskim.

 

 

 

 

 

 

mgr Jadwiga Urban-Kozłowska

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również studia magisterskie na Université d’Orléans z zakresu prawa prywatnego, specjalność: Francuskie i międzynarodowe prawo gospodarcze.

 

Pani Jadwiga przygotowuje obecnie rozprawę doktorską z dziedziny prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest jednocześnie aplikantką radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

 

W naszej kancelarii zajmuje się kwestami prawa europejskiego, swobodą przepływu pracowników między Polską a Niemcami oraz prawem konkurencji.

 

Posługuje się językami: polskim, angielskim i francuskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sandra Borkowski

Pani Sandra Borkowski kieruje pracami naszej kancelarii i zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Jako sekretarka ze znajomością języka niemieckiego jako ojczystego oraz z biegłą znajomością języka polskiego zapewnia najlepszą obsługę naszych Klientów.

 

Pani Borkowski zdobyła wykształcenie jako Rechtsanwaltsfachangestellte, dzięki czemu sprecjalizuje się w technicznej obsłudze postępowań upominawczych i sądowych.

 

Posługuje się językami: niemieckim, polskim, angielskim.

 

 

 

 

 

 


Anrufen

E-Mail

Anfahrt